Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem

 Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem, znane również jako endodoncja mikroskopowa, to zaawansowana technika, w której mikroskop jest wykorzystywany do diagnostyki i leczenia zakażonej lub uszkodzonej miazgi zęba.

Bonding zębów : wszystko, co musisz wiedzieć o zabiegu

Bonding zębów może pomóc naprawić wyszczerbione zęby i zapobiec ich dalszym uszkodzeniom. Czy to właściwy wybór dla Ciebie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak przywrócić uśmiech po zniszczeniu przez bruksizm?

Bruksizm jest poważnym schorzeniem, ponieważ z czasem niszczy zęby. Bruksizm powoduje zużycie szkliwa, pozostawiając u osoby zęby, które wyglądają na oszlifowane i nienaturalnie krótkie a odbudowa zębów związanych z bruksizmem jest wyzwaniem. 

8 cech dobrego dentysty.

Opieka stomatologiczna jest istotną częścią ogólnego stanu zdrowia, a nieleczone problemy z jamą ustną mogą prowadzić do objawów, takich jak ból, infekcja lub utrata zębów. Wiele osób boi się wizyty u dentysty, ale kiedy znajdą takiego, który będzie im odpowiadać, często zostają z nim na całe życie.

Ekstrakcja zęba w gabinecie stomatologicznym.

Jeśli Twój ząb jest uszkodzony lub zepsuty i nie można go naprawić za pomocą wypełnienia lub korony, dentysta może podjąć w ostateczności decyzję o usunięciu zęba. 

Trwałość koron dentystycznych

Korony dentystyczne to "nakładki" zakładane na zniszczone zęby. Korony służą do ochrony, zakrywania i przywracania kształtu zębów, gdy wypełnienia nie rozwiązują problemu. Korony dentystyczne mogą być wykonane z metali, porcelany, żywicy i ceramiki. Zwykle nie wymagają specjalnej troski poza regularną dobrą higieną jamy ustnej.

Korona denstystyczna

Korony są szeroko rozpowszechnionym rodzajem stomatologii odtwórczej. Korony służą do ochrony, zakrywania i przywracania kształtu zębów, gdy wypełnienia nie rozwiązują problemu. Korony dentystyczne mogą być wykonane z metali, porcelany, żywicy i ceramiki. Zwykle nie wymagają specjalnej troski poza regularną dobrą higieną jamy ustnej.

Proteza dentystyczna na implantach

Protezy na implantach to innowacyjne rozwiązania zastępujące braki w uzębieniu. To bezpieczniejsza i wygodniejsza alternatywę dla tradycyjnych protez łącząca zalety implantów dentystycznych i protez wykonywanych na zamówienie.

Pacjenci, którym brakuje większości lub wszystkich zębów, mogą zddecydować sie na odbudowie zębów na implantach denstystycznych z wykorzstaniem protezy. Zęby te funkcjonują i są bardziej podobne do naturalnych zębów.

Przeszczep tkanki kostnej przed wszczepieniem implantów.

Jeśli twoja kość szczęki nie jest wystarczająco gruba lub jest zbyt miękka, możesz potrzebować przeszczepu kości przed zabiegiem wszczepienia implantu dentystycznego. Dzieje się tak, ponieważ silne przeżuwanie jamy ustnej wywiera duży nacisk na kość, a jeśli nie jest w stanie utrzymać implantu, operacja prawdopodobnie się nie powiedzie. Przeszczep kości może stworzyć bardziej solidną podstawę dla implantu.

Wszczepienie implantu chirurgicznego

Chirurgia implantów dentystycznych to zabieg polegający na wszczepieniu w korzenie zębów metalowych wkładów oraz zastąpieniu uszkodzonych i brakujących zębów sztucznymi zębami, które wyglądają i działają bardzo podobnie do prawdziwych zębów. Chirurgia implantów dentystycznych może stanowić alternatywę dla protez lub mostów, które nie są dobrze dopasowane i może stanowić opcję, gdy brak naturalnych korzeni zębów nie pozwala na zbudowanie protezy lub uzupełnienia mostów.